Najnowsze wpisy

CLA suplement dla odchudzających się

CLA jest sprzężonym kwasem linolowym, który wykazującym szereg prozdrowotnych działań na organizm człowieka. Zapobiega powstawaniu nowotworów, miażdżycy. Badania pokazują również, że korzystnie wpływa na układ krążenia.
Najlepiej zbadanym, a zarazem najczęściej wykorzystywanym działaniem kwasów CLA, jest ich wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. Wpływa on na komórki tłuszczowe w taki sposób, aby nie mogły one odbudowywać swoich strat. Dodatkową zaletą tego związku chemicznego jest fakt, iż pobudza on proces budowy białek mięśniowych w miejsce spalonego tłuszczu. Efektem tego jest stosunkowo szybka poprawa jędrności ciała. Zwiększenie masy mięśniowej pozwala na jeszcze szybsze spalanie tłuszczy, dzięki czemu proces przyspiesza. W połączeniu z wysiłkiem fizycznym daje to widoczne rezultaty, w stosunkowo krótkim okresie.
Ćwiczenia fizyczne są niezbędnym elementem, który musi iść w parze ze stosowaniem suplementacji w postaci CLA. W trakcie odchudzania tracimy zarówno tłuszcz, jak i mięśnie. Spadek masy mięśniowej hamuje proces spalania tłuszczu. Tak więc CLA jest tylko suplementem, a nie cudownym lekiem na nadwagę.