Najnowsze wpisy

CLA kwas linolowy.

Dodatkowym, pozytywnym aspektem wprowadzenia tej grupy suplementów do diety jest potwierdzone badaniami ograniczenie złego cholesterolu.
Aminokwasy rozgałęzione – działanie i efekty
Aminokwasy rozgałęzione, w słowniku kulturystycznym znane jako BCAA, to często stosowany i skuteczny suplement, chroniący mięśnie i pozwalający na efektywniejszy trening. Przyjrzyjmy się ich działaniu i dostępnym formułom.
BCAA są obecne w naszym organizmie, ale w bardzo śladowej ilości, dlatego ich dostarczanie wraz z pokarmem pozwala znacznie zwiększyć wydolność fizyczną organizmu. BCAA wykazują trojakie działanie:
-anabolizują mięśnie, odpowiednie do suplementacji przed- i potreningowej, skutecznie regenerują włókna mięśniowe, odbudowują je i nadbudowują;
-zwiększają wydzielanie hormonu wzrostu, odpowiedzialnego za rozbudowę tkanki mięśniowej, siłę i wytrzymałość;
-regularnie zażywane zmniejszają udział tkanki tłuszczowej w ogólnej masie organizmu, przyczyniają się do tworzenia suchej masy mięśniowej.
Dawkowanie BCAA zależy od masy naszego ciała, intensywności treningu oraz oczekiwanych rezultatów. Jednak uśredniona dzienna dawka, to około 10 g. BCAA warto dołączyć do innych suplementów wspierających, takich jak kreatyna, booster azotu, a także różnego rodzaju preparaty witaminowe.